Kevin Owens

Kevin Steen (rojen 7. maja 1984) je kanadski profesionalni rokoborec. Trenutno se bori za WWE, kjer nastopa pod imenom Kevin Owens. Pri WWE je bil 1-krat prvak NXT, 1-krat univerzalni prvak WWE, 2-krat interkontinentalni prvak WWE in 3-krat prvak Združenih držav Amerike WWE.

Steen je bil znan tudi po tem, da je pod svojim pravim imenom tekmoval v neodvisnem krogu. Delal je za organizacije Ring of Honor (ROH), Pro Wrestling Guerrilla (PWG) in Combat Zone Wrestling (CZW). Bil je enkratni svetovni prvak ROH in svetovni ekipni prvak ROH z El Genericom v ROH, trikratni svetovni prvak PWG in trikratni svetovni ekipni prvak PWG z El Genericom (2) in Super Dragonom (1) ter enkratni prvak CZW Iron Man.

Kariera

WWE

18. maja 2015 je Owens v oddaji Raw debitiral v glavni ligi in se odzval na odprti izziv Johna Cene za naslov prvaka Združenih držav Amerike. Namesto da bi se potegoval za naslov prvaka, je Owens napadel Ceno, ga zalučal in v znak nespoštovanja poteptal ameriški naslov.

Prvenstva

• Vse ameriške rokoborbe
    • naslov prvaka AAW v težki kategoriji (1 krat)
  • Prvenstvo glavnega mesta v boju
    • Prvenstvo C*4 (1 krat)
    • C*4 Tag Team Championship (1-krat) (z Mikom Baileyjem)
  • Bojna revolucija Wrestling
    • CRW Tag Team Championship (1-krat) (s Patom Skillzom)
    • Prvenstvo Kanade IWS (1 krat)
    • Svetovno prvenstvo IWS v težki kategoriji (3-krat)
  • North Shore Pro Wrestling
    • Prvenstvo NSPW (1 krat)
  • Pro Wrestling Guerilla
    • Svetovno prvenstvo PWG (3-krat)

·

• Svetovno moštveno prvenstvo PWG (3-krat) (z El Genericom (2-krat) in Super Dragonom (1-krat))
  • Pro Wrestling Illustrated
    • V letih 2013 in 2015 je bil uvrščen na 10. mesto med 500 najboljšimi borci v kategoriji PWI 500.
  • Častni prstan
    • Svetovno prvenstvo ROH (1 krat)
    • Svetovno ekipno prvenstvo ROH (1-krat) (z El Genericom)
  • SoCal brez cenzure
    • Tekma leta (2011) (s Super Dragonom proti The Young Bucks 10. decembra)
    • rokoborec leta (2005, 2011, 2012)
  • Squared Circle Wrestling
    • 2CW Heavyweight Championship (1 krat)
    • 2CW Tag Team Championship (1-krat) (z Jasonom Axejem)

V: Kdo je Kevin Steen?

O: Kevin Steen je kanadski profesionalni rokoborec.

V: Kakšno je njegovo ime v ringu?

O: Kevin Steen tekmuje pod imenom Kevin Owens.

V: Katere naslove je Kevin Owens osvojil v WWE?

O: Kevin Owens je enkrat osvojil prvenstvo NXT, enkrat univerzalno prvenstvo WWE, dvakrat medcelinsko prvenstvo WWE in trikrat prvenstvo Združenih držav Amerike WWE.

V: Ali je Kevin Owens poleg WWE nastopal še za kakšno drugo organizacijo?

O: Da, Kevin Owens se je boril tudi za organizacije Ring of Honor (ROH), Pro Wrestling Guerilla (PWG) in Combat Zone Wrestling (CZW).

V: Katere naslove je Kevin Steen osvojil v ROH?

O: Kevin Steen je bil enkratni svetovni prvak ROH in svetovni ekipni prvak ROH z El Genericom v ROH.

V: S katerimi rokoborci je Kevin Steen osvojil naslov svetovnega ekipnega prvaka PWG?

O: Kevin Steen je osvojil svetovno ekipno prvenstvo PWG z El Genericom (2) in Super Dragonom (1).

V: Ali je Kevin Steen osvojil kakšno prvenstvo CZW?

O: Da, Kevin Steen je enkrat osvojil prvenstvo CZW Iron Man.