Svetovno prvenstvo v nogometu na mivki FIFA

Svetovni pokal FIFA v nogometu na mivki je mednarodno tekmovanje v nogometu na mivki. Igrajo ga moške državne reprezentance članic FIFA, svetovnega organa tega športa.

Turnir je bil ustanovljen leta 1995 kot svetovno prvenstvo v nogometu na mivki. Naslednje desetletje je potekalo vsako leto pod nadzorom organizacije Beach Soccer Worldwide. Ker je priljubljenost in rast tega športa hitro naraščala, se je FIFA zanimala za nadzor nad turnirjem, zato ga je prevzela in spremenila tudi ime, da je postal uradni turnir FIFA. Od leta 2009 turnir poteka vsaki dve leti.

Zadnja izvedba je potekala v mestu Espinho na Portugalskem. Portugalska je drugič postala prvak, prvič pod nadzorom FIFA, potem ko je v finalu s 5:3 premagala Tahiti.

Vprašanja in odgovori

V: Kaj je svetovno prvenstvo v nogometu na mivki FIFA?

O: Svetovni pokal FIFA v nogometu na mivki je mednarodno tekmovanje v nogometu na mivki, ki ga igrajo moške reprezentance.

V: Kdo nadzoruje svetovni pokal FIFA v nogometu na mivki?

O: Svetovni pokal FIFA v nogometu na mivki nadzoruje FIFA, svetovna športna organizacija.

V: Kdaj je bil turnir ustanovljen?

O: Turnir je bil ustanovljen leta 1995 kot svetovno prvenstvo v nogometu na mivki.

V: Kdo je nadzoroval turnir, preden ga je prevzela FIFA?

O: Preden je FIFA prevzela nadzor nad turnirjem, ga je nadzorovala organizacija Beach Soccer Worldwide.

V: Zakaj je FIFA želela prevzeti nadzor nad turnirjem?

O: FIFA je želela nadzorovati turnir zaradi vse večje priljubljenosti in rasti tega športa.

V: Kako pogosto poteka svetovno prvenstvo FIFA v nogometu na mivki?

O: Od leta 2009 se turnir odvija vsaki dve leti.

V: Kdo so bili prvaki zadnjega svetovnega pokala FIFA v nogometu na mivki?

O: Portugalska je drugič postala prvak, prvič pod nadzorom FIFA, potem ko je v finalu s 5:3 premagala Tahiti.