Tekma Chicago Bears-Arizona Cardinals 2006

Tekma Chicago Bears-Arizona Cardinals 2006 je bila nogometna tekma med ekipama Chicago Bears in Arizona Cardinals leta 2006. Tekma je bila predvajana na televiziji v oddaji Nočni nogomet v ponedeljek. Tekma je potekala 16. oktobra 2006 na stadionu University of Phoenix. Bears so premagali Cardinals s 24:23, potem ko so izgubljali za 20 točk. Obramba Cardinalov je štirikrat prestregla mete quarterbacka Bearsov Rexa Grossmana. Kljub tej težavi so se Bearsi v drugem polčasu tekme uspeli odlepiti in zmagati. Tekma je postala slavna po tem, ko se je trener Cardinalsov Dennis Green v pogovoru z novinarji zelo razjezil, in je ena najboljših povratnih tekem v zgodovini lige NFL.

Igra

Kardinali so začeli odločno, saj je Matt Leinart vrgel dve podaji. Rex Grossman ni bil tako dober, saj mu je obramba šestkrat odvzela žogo. Medvedi so se vrnili v igro v 3. četrtini, saj je kopač Robbie Gould dosegel prve točke za Medvede. Obramba Bearsov je zadela dvakrat, Bearsi pa so šli naprej, ko je novinec Devin Hester dosegel zmagoviti touchdown s 83 jardov dolgim metom iz igre. Kardinali so se poskušali vrniti, vendar je njihov kopač Neil Rackers zgrešil zmagoviti met.

Dennis Green

"

Medvedi so to, kar smo mislili, da so. So to, kar smo mislili, da so. Igrali smo z njimi v predsezoni - kdo, za vraga, tretjo tekmo v predsezoni jemlje kot sranje? Sranje! Igrali smo z njimi na tretji tekmi - vsi so odigrali tri četrtine - Medvedi so to, kar smo mislili, da so! Zato smo šli na to prekleto igrišče. Če jih želite okronati, jih okronajte! Ampak oni so to, kar smo mislili, da so! In mi smo jih pustili na cedilu!

"

Igra je dosegla novo raven slave zaradi intervjuja po tekmi. Umirjeni trener Cardinalsov Dennis Green je v intervjuju začel kričati in se pritoževati z grdimi besedami ter udarjati po mikrofonu. Intervju je leto pozneje postal del reklame za pivo.

Po igri

Po koncu tekme so Bearsi zmagali s 13:3 in se uvrstili na Super Bowl XLI. Izgubili so proti Indianapolis Colts z 29:17. Grossman je bil pozneje odpuščen in je postal del moštev Houston Texans in Washington Redskins.

Kardinali so izgubili s 5:11, Green je bil odpuščen, novi trener pa je postal Ken Whisenhunt, ki je Arizono popeljal na Super Bowl XLIII, kjer so izgubili proti Pittsburgh Steelers s 27:23. Leinart je bil dve leti pozneje odpuščen in se je pridružil ekipi Texans, v kateri je ostal do sezone 2012.