Evropska liga

Evropska liga UEFA (ustanovljena leta 1955 in leta 1972 v sedanji obliki) je turnir za ekipe, ki se niso uvrstile v Ligo prvakov UEFA. Kvalifikacije potekajo tako, da niso najboljše v državi in se niso uvrstile v najboljše tekmovanje. Na primer v Angliji se lahko v Evropsko ligo uvrstijo ekipe, ki končajo za prvimi štirimi ekipami. Obstaja še ena možnost, in sicer če se uvrstite na 3. mesto v skupinskem delu Lige prvakov UEFA, v zadnjih 32 mest v Evropski ligi ali če ste izločeni iz playoff kroga Lige prvakov UEFA (izločena ekipa gre naravnost v skupinski del Evropske lige UEFA), tretja možnost pa je, če se klub, ki je izločen iz 3. kroga Lige prvakov UEFA (v playoff krog Evropske lige UEFA) Evropska liga je nova različica pokala UEFA. Evropska liga se je začela igrati leta 2009. Zmagovalec Evropske lige UEFA igra z zmagovalcem Lige prvakov UEFA v superpokalu UEFA.

V: Kaj je Evropska liga UEFA?

O: Evropska liga UEFA je nogometni turnir za ekipe, ki se niso uvrstile v Ligo prvakov UEFA.

V: Kako se ekipe uvrstijo v Evropsko ligo UEFA?

O: Ekipe se kvalificirajo tako, da niso najboljše v svoji državi in se niso uvrstile v najboljše tekmovanje. V Angliji se na primer v Evropsko ligo lahko uvrstijo ekipe, ki končajo za prvimi štirimi mesti. Poleg tega se v primeru, da v skupinskem delu Lige prvakov UEFA končajo na 3. mestu, uvrstijo med zadnjih 32 ekip v Ligi Evropa, ali če izpadejo iz 3. kroga Lige prvakov UEFA (v playoff krog Lige Evropa UEFA).

V: Kdaj se je liga preimenovala v Evropsko ligo UEFA?

O: Leta 2009 je bila preimenovana v "UEFA Europa League".

V: Kako se je imenovala pred tem?

O: Pred letom 2009 je bila znana kot "pokal UEFA".

V: Kdo igra s kom v superpokalu UEFA?

O: Zmagovalec evropske lige UEFA igra z zmagovalcem lige prvakov UEAF v superpokalu UEAF.

V: Ali se na ta turnir lahko uvrstite tudi na kakšen drug način, poleg tega, da se kvalificirate prek lestvice svoje države? O: Da - kvalificirate se lahko tudi z uvrstitvijo na 3. mesto v skupinskem delu lige prvakov UEAF ali z izpadom iz tretjega kroga lige prvakov UEAF (v krog playoffa Evrolige UEAF).