Super Bowl XX

Super Bowl XX je bil 20. Super Bowl. Tekma je bila odigrana 26. januarja 1986 v dvorani Superdome v Louisiani. Tekma je potekala med moštvoma Chicago Bears (NFC) s 15:1 in New England Patriots (AFC) z 11:5. Državno himno na tekmi je izvajal Wynton Marsalis, med polčasom pa je nastopila skupina Up With People. Bears so zmagali na svojem prvem Super Bowlu s 46:10, vendar zaradi eksplozije raketoplana Challenger niso šli v Belo hišo. Leta 2010 so Bearsi vendarle odšli v Belo hišo, čeprav se Walter Payton in Dave Duerson zaradi smrti nista udeležila dogodka.

Igra

Tekma se je za Medvede slabo začela, ko je Walter Payton izgubil žogo in New England je dobil žogo. Prvi je zadetek za Patriote dosegel strelec Tony Franklin. Kasneje so Bearsi dosegli zadetek, ko je Kevin Butler zadel dva gola, nato pa je zadel še Matt Suhey. V 2. četrtini je Jim McMahon dosegel touchdown, nato pa je Butler zabil še en gol. V tretji četrtini so Bearsi dosegli 3 touchdowne, v četrti četrtini pa bi New England končno dosegel touchdown, vendar je bil quarterback Patriotov Steve Grogan v končni coni prestreljen za 2 točki.

Najkoristnejši igralec (MVP)

Najkoristnejši igralec Super Bowla je bil obrambni igralec Medvedov Richard Dent, ki je imel 1,5 žoge - del ekipe Medvedov, ki je na Super Bowlu dosegla kar 7 žog - in 2 izsiljena prekrška.