Super Bowl XXXIV

Super Bowl XXXIV (ali Super Bowl 34) je bila tekma za Super Bowl med ekipama St. Louis Rams in Tennessee Titans v rednem delu sezone 1999, prvakom nacionalne nogometne lige (NFL). Rams so zmagali proti Titansom s 23:16. Tekma je bila odigrana 30. januarja 2000 v dvorani Georgia Dome v Atlanti v zvezni državi Georgia. Najbolj si jo zapomnimo po zadnji igri na tekmi, ko je Mike Jones iz St Louisa ob izteku časa na črti enega jarda ukanil Kevina Dysona iz Tennesseeja in tako preprečil, da bi Tennessee dosegel touchdown, s katerim bi lahko izenačil tekmo.

Igra

Obe ekipi na začetku tekme nista igrali dobro. St. Louis je v prvem polčasu šestkrat vstopil v "rdečo cono" (zadnjih 20 jardov) na polovici Tennesseeja, vendar je dosegel le štiri zadetke - tri gole in en touchdown. Enega so zgrešili, drugega pa so morali prekiniti zaradi slabe prelomnice. Tudi Tennessee je v prvem polčasu zgrešil gol. Tako je St. Louis ob polčasu vodil s 16:0. V drugem polčasu se je Tennessee boril in dosegel dva touchdowna - vendar je dosegel le eno dodatno točko, nato pa je z golom izenačil. St. Louis je nato dosegel le en zadetek in manj kot dve minuti pred koncem ponovno vodil s 23:16. Ko je bil na voljo le še en time-out, je Tennessee poskušal prodreti do končne cone in doseči touchdown, s katerim bi lahko izenačil tekmo, če bi dosegel dodatno točko. Vendar je bil po uporabi time-outa šest sekund pred koncem zadnje igre Kevin Dyson ukanjen na črti enega jarda. Čas se je iztekel in St. Louis je zmagal.

Najkoristnejši igralec (MVP)

Za najkoristnejšega igralca (MVP) tekme je bil imenovan quarterback Kurt Warner iz St.